Milan Kotík

Milan Kotík

pedagog, lídr a spoluautor vzdělávacích programů „Dokážu to!“, Minimalizace šikany, Delphi, Školy v pohybu a networku ředitelů škol „Trvalá Obnova Školy“. Dříve člen výboru Fund For Education (Fond pro vzdělávání), International School of Prague, výkonný ředitel AISIS o.s., dnes výkonný ředitel Inovace Výuky o.p.s., člen výboru SKAV, člen iniciativy Úspěch pro každého žáka, ad..
Zajímá ho, jak zlepšovat školy zevnitř – organizačně i metodicky, jak se dostat od obecných vzdělávacích cílů k výživnému učení.

Téma na konferenci: Bariéry v naší hlavě
Každý se učíme jinak. Jinak prožíváme, máme jinou životní zkušenost, různou dynamiku paměti, strukturu myšlení, mechanismy rozhodování, atd. Ve škole jde o to, jak zasadit individuální učení každého(!) jednotlivce do kolektivně organizovaného vyučování tak, aby jedno druhému nepřekáželo a v nejlepším případě se podporovalo. A brání v tom překvapivě překážky, které vytváříme jen v našich hlavách. My je často nepovažujeme za překážky, ale za danost, systém, efektivní organizační formu. Pojďme se společně nad těmito bariérami zamyslet.