Jiří Halda

Jiří Halda

je speciální pedagog a personální poradce. Zaměřuji se především na problematiku výchovy dětí, předškolní zralosti a procesů učení. V personálním poradenství se specializuji na vztahy, vnitřní ladění a osobnostní náhled. Jsem zneklidněn rozpadem pravidel ve výchově, ve vztazích a v rozbředávání motivace lidí dělat cokoliv v životě s chutí a snažím se být v tomto oboru prospěšný. Jsou to obory, které se vzájemně doplňují. Jsem vášnivý, ale nedostatečně nadaný kytarista, průměrný, ale snažící se manžel a mým hlavním koníčkem je kombinace válení a povalování :-)

Obsah příspěvku:

Je neuvěřitelné, jak banálně lidé zaměňují potřeby dětí a svoje pohodlí. Jak ochotně lidé svedou svoje selhání na kohokoliv. Že nikoho netrápí, že malé děti mají svoje zrání nesrovnatelně citlivější než předškoláci – a že se nikdo zaškolováním do MŠ oficiálně nezabývá. Matky smí odkládat děti, i když jsou doma (nezaměstnané, na mateřské, v domácnosti) – spoustu matek přestalo bavit být se svými dětmi, hloubí mezi sourozenci propasti a ztrácí potřebu vyznat se v tom, co se v nich děje. Mým cílem je pokoušet se osvětou a přesvědčováním o alespoň malou korekci.

S Jiřím Haldou se můžete setkat v odpoledním bloku:

„Tři bratři v triku“ aneb jak to vypadá, když máme na všechno dost času

Máme radost, že vám můžeme nabídnout unikátní setkání se třemi vynikajícími lektory: Marek Herman, Jiří Halda a Honza Svoboda patří dnes už takřka k lektorským legendám předškolní pedagogiky a na naši konferenci se s nimi budete moci setkat ve velkorysém časovém formátu: poprvé na jednom místě, poprvé společně na jedné přednášce! Nikam se nebude chvátat, nikam se nebude spěchat, na všechno bude dost času. Marek , Jirka a Honza mají pro vás připraveny neuvěřitelně zajímavé informace o radostech a strastech výchovy malých dětí. Jaké? Nechte se překvapit. Už se těšíte? Bude to výživné, bude zajímavé, bude to… zážitek!!!

… a teď vážně:

Nabízíme setkání se třemi lektory, kteří se zaměřují na pedagogiku dětí do šesti let: mají zkušenosti z praxe a také v praxi pomáhají řešit nejrůznější problémy a obtíže. Díky dlouholeté lektorské činnosti napříč ČR umí inspirovat také přenosem zkušeností jiných. Marek, Jiří a Jan mají společné to, že se pedagogice věnují se sympatickým zaujetím a touhou přijít věcem na kloub. Nabídnou vám svoje zkušenosti, případové studie, výsledky odborných výzkumů. A také budete překvapeni, jak velký prostor bude věnován Vašim konkrétním otázkám z praxe nebo osobního života, na které dostanete jasné a konkrétní odpovědi.