Jan Svoboda

Jan Svoboda

patří k předním a uznávaným psychologům u nás, vynikající diagnostik. Vystudoval jednooborovou psychologii a dlouho působil jako poradenský psycholog a psychoterapeut v rodinné poradně v Novém Jičíně a v Přerově. V současné době přednáší na Ostravské univerzitě. Pravidelně publikuje v odborných i populárních časopisech, je stálým hostem Dobrého rána v České televizi. Neúnavně jezdí přednášet po celé republice, jeho přednášky a semináře se setkávají s mimořádnou odezvou.  Napsal několik knih, které jsou oblíbené mezi učiteli i širokou veřejností, dokáže totiž odborně, přitom však srozumitelně pojmenovat a vysvětlit podstatu psychologických jevů a věcí. K jeho nejlepším knihám patří „Praxe učitelů v prevenci sociálně patologických jevů“ (Univerzita Ostrava), „Co mám dělat, když…“ (Mladá fronta 1995), „Sebepoznávání krokem a chůzí“ (Votobia 2000), Modelkou v padesáti (Portál 2005) nebo Adrese a agresivita (Portál 2014).

S Janem Svobodou se můžete setkat v odpoledním bloku:

„Tři bratři v triku“ aneb jak to vypadá, když máme na všechno dost času

Máme radost, že vám můžeme nabídnout unikátní setkání se třemi vynikajícími lektory: Marek Herman, Jiří Halda a Honza Svoboda patří dnes už takřka k lektorským legendám předškolní pedagogiky a na naši konferenci se s nimi budete moci setkat ve velkorysém časovém formátu: poprvé na jednom místě, poprvé společně na jedné přednášce! Nikam se nebude chvátat, nikam se nebude spěchat, na všechno bude dost času. Marek , Jirka a Honza mají pro vás připraveny neuvěřitelně zajímavé informace o radostech a strastech výchovy malých dětí. Jaké? Nechte se překvapit. Už se těšíte? Bude to výživné, bude zajímavé, bude to… zážitek!!!

… a teď vážně:

Nabízíme setkání se třemi lektory, kteří se zaměřují na pedagogiku dětí do šesti let: mají zkušenosti z praxe a také v praxi pomáhají řešit nejrůznější problémy a obtíže. Díky dlouholeté lektorské činnosti napříč ČR umí inspirovat také přenosem zkušeností jiných. Marek, Jiří a Jan mají společné to, že se pedagogice věnují se sympatickým zaujetím a touhou přijít věcem na kloub. Nabídnou vám svoje zkušenosti, případové studie, výsledky odborných výzkumů. A také budete překvapeni, jak velký prostor bude věnován Vašim konkrétním otázkám z praxe nebo osobního života, na které dostanete jasné a konkrétní odpovědi.