Monika Malátková

Monika Malátková

je spoluzakladatelkou Czechitas, neziskové organizace, která vzdělává ženy a dívky v oboru informačních technologií formou workshopů, intenzivních kurzů, inspirujících přednášek i letních škol. V organizaci vede personální agendu, kde propojuje firmy blíž k ženám a absolventky kurzů motivuje k práci v IT, dodává jim sebevědomí a snaží se jim najít uplatnění přesně podle jejich představ a dovedností. Denně při své práci komunikuje s lidmi a surfuje online, ale nejraději tráví volný čas offline v přírodě s prknem na vodě i na sněhu. Mimo svou práci miluje tanec a streetovou kulturu.

Společně s Marií Polanskou Vám na konferenci poví příběh. Příběh pár žen, které vystudovaly IT nebo v tomto oboru aktuálně pracují, které chtějí a umí své znalosti a motivaci předat dál. Čerpají z vlastních zkušeností a přesvědčení, že ženy do IT patří.

V červnu roku 2013 uspořádaly v Brně první programovací víkend pro holky, Rails Girls, v rámci něhož se účastnice naučily základy Ruby on Rails. Workshop vychází z celosvětového konceptu a může ho uspořádat každý, kdo má chuť, čas, kouče, holky a sponzory. Z obrovské pozitivní zpětné vazby Czechitas zjistily, že holky mají zájem se učit i něčemu jinému – něčemu, co mohou i jako „neprogramátorky“ uplatnit v každodenním životě nebo práci: vytvořit si vlastní logo, sestavit stránky v komerčních nástrojích, použít funkci nebo makro v kancelářském balíku a tak podobně.

Už přes dva roky řeší problém se společensky významným přesahem a učí ženy a mládež IT dovedností na jejich bezplatných kurzech, kterých bylo přes 40 v šesti různých městech po celé ČR. Přiblíží Vám, jak tyto kurzy pořádají, jak se dostaly k tomu, že nyní mají přes 900 absolventek, první ročník tábora Letní školy IT za sebou a jsou partnery programu Akademie programování. Prozradí Vám, jak se jim podařilo změnit kariéru desítkám žen a mnohým zlepšit technickou gramotnost.

Více informací o Czechitas najdete zde:
http://www.czechitas.cz/
http://letni-skola.czechitas.cz/
http://akademieprogramovani.cz/